Drudzy w Operacji Wolność

ROGOŹNO, POZNAŃ. Niedawno pisaliśmy o potomkach tych, którzy na trwałe zapisali się w historii. Tych, którzy stali po stronie Boga i Ojczyzny, służąc im wiernie. Tych dzięki którym 90 lat temu skończył się czas 123 letniej niewoli, Powstańców Wielkopolskich. Krzysztof Hinz Michalina Kowala, Domnika Kornobis, Artur Matoga, Michał Pilarski, Mateusz Ziółkowski i Agata Zdon wraz z nauczycielką informatyki Dorotą Zieniuk przystąpili do konkursu-gry „Operacja Wolność”. 

Była to multimedialna i interaktywna zabawa edukacyjna, zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, łącząca elementy twórczej pracy zespołowej z pogłębieniem wiedzy o dawnej i współczesnej Wielkopolsce. Celem „Operacji Wolność” było rozwijanie w młodzieży zainteresowania przeszłością kraju i regionu. Po kilku etapach i niemal roku pracy wieloetapowy konkurs został zwieńczony finałem w formie turnieju wiedzy i sprawności z udziałem najlepszych zespołów – „brygad wolności”. 

W finale tym znalazła się wśród pięciu zwycięzców również „Brygada SP3”. W miniona niedzielę wojewoda wielkopolski zaprosił do „pawilonu z iglicą” na Targach Poznańskich pięć najlepszych drużyn, by rozegrały miedzy sobą wielki finał. Nie było łątwo, przedstwaionym przez nas bohaterem była Wojciecha Dutkiewicz i chyba to pozwoliło nam stanąć na podium – powiedział po zakończeniu zmagań Mateusz Ziółkowski.

Drużyna z Rogoźna zajęła drugie miejsce nieznacznie przegrywając jedynie z Poznaniem. Rogozińscy Powstańcy mogliby być dumni z takich nastepców. 

Podobne artykuły