Bilardowy Hades już czynny

OBORNIKI. Klub bilardowy Hades rozpoczął już swą działalność na terenie obornickiej pływalni. Maciej Zaremba i Bogusław Kościelniak z małżonką oraz synem zaprosili na otwarcie władze Obornik. Sala bilardowa jest bardzo nowoczesna, podświetlana lampami, wyposażona w ogromne telebimy, z pięcioma pełnowymia- rowymi dziewięciostopowymi stołami i gustownie urządzonym barem. 

Burmistrz Anna Rydzewska pogratulowała pomysłu i i sposobu na zagospodarowanie nieczynnej części pływalni. Ksiądz Zb. Urny poświęcił stoły jak i cały lokal a Bogdan Bukowski rozbił pierwsze bile. 

Obaj właściciele Hadesu liczą na powstanie obornickiego klubu bilardowego, który wciągnie w rozgrywki jak najwięcej zawodników. Chcą zaszczepić oborniczanom bakcyla tej gry. Myślą o zajęciach dla młodzieży a nawet o darmowych godzinach dla szkół. Bogusław Kościelniak zaproponował nawet zorganizowanie w Obornikach mistrzostw Polski pań. 

Klub jest otwarty codziennie popołudniu i dla wszystkich. Można napić się kawy, wypić drinka przygotowanego przez jedną z dwóch uroczych barmanek lub popracować na komputerze. Gdyby ktoś grać zechciał a nie ma wielkiej ku temu praktyki, to prawdziwy mistrz – Grzegorz Olszewski każdemu chętnemu wytłumaczy zasady a nawet nauczy go strategii. 

Ponieważ nie każdy wie, że gra w bilard przypomina nieco szachy lub brydża. Nie tylko trzeba umieć trafić, ale trzeba też dobrze przewidzieć i zaplanować następne uderzenia. Henryk Łukaszewski przyznał, że dobrze, by młodzież rozładowywała emocje w klubie, a nie na ulicy. Z tym zdaniem zgodziła się radna Grażyna Urbaniak. Klub Hades ma ofertę dla całej rodziny. Nowa forma spędzania czasu może się spotkać ze sporym zainteresowaniem oborniczan. Można też wcześniej rezerwować stoły i to przez telefon a w dniu otwarcia dokonano już pierwszej takiej rezerwacji. Klub można też zwiedzać w naszym okienku telewizyjnym na stronie www.oborniki.com.pl.

 

Podobne artykuły