Anielskie głosy w Ludomach

LUDOMY. Ksiądz kanonik Tomasz Kurkowiak, proboszcz kościoła p.w. Św. Jana Chrzciciela w Ludomach, zaprosił w minioną niedzielę wiernych i wszelakich gości na wspaniały koncert kolęd. Ich wykonawcą był znany w kraju i na świecie chór Poznańskie Słowiki pod dyfrakcją 88-letniego prof. Stefana Stuligrosza. 

We wspaniałym anturażu, przy doskonałej akustyce można było wysłuchać mistrzowskiego wykonania „Wśród nocnej ciszy”, „Jasnej Panny”, „Gdy śliczna panna” i wielu innych oraz specjalnie opracowanych przez profesora Stuligrosza kolęd „Z nieba wysokiego”, „Jezus malusieńki” czy Rozwinęła się lilija” – kolędy, którą mistrz Stuligrosz przerobił tak, jak mu serce podpowiadało. 

Słowikom akompaniował Maciej Bolewski a sam Stefan Stuligrosz dyrygował. Niektóre z występów solowych były tak przejmujące maestrią i niespotykana barwą głosu, że słuchacze mieli się prawo zastanawiać, czy to śpiewa człowiek, czy śpiewają anieli. 

Nic więc dziwnego, że kościół pomimo gęstej mgły na drogach wypełnili do ostatniego miejsca ludźmi wrażliwymi na prawdziwe piękno i potrafiącymi docenić sztukę przez to najwyższe „S”. Fragmenty koncertu nagraliśmy i zaprezentujemy je na naszej stronie www.oborniki.com.pl. 

Podobne artykuły