Oborniczanki z liderem bez bramkarek

OBORNIKI. W kolejnym meczu I ligi piłki ręcznej kobiet Sparta Oborniki przegrała w hali przy ulicy Obrzyckiej zAZS AWF Wrocław 25:34 (13:15).

Niespodziewana choroba  bramkarek Marty Piętowskiej i Marty Ratajczak postawiła obornicki sztab w niezwykle trudnej sytuacji przed sobotnim meczem z liderem tabeli. Z konieczności miejsce między słupkami zajęła młodziutka Joanna Olenderek (zawodniczka z pola). To w dużej mierze zadecydowało o wyniku. Chociaż do przerwy piłkarki Sparty dotrzymywały kroku mocniejszym fizycznie akademiczkom, to w drugiej części wrocławianki uzyskały wyraźniejszą przewagę nad dziewczynami z Obornik. 

Mimo porażki trener Tomasz Konitz po meczu był zadowolony z gry swoich podopiecznych, co optymistycznie nastawia przed walką z kolejnymi akademiczkami. Do końca rundy zasadniczej pozostały dwa ważne spotkania: wyjazd do Poznań na mecz z AZA oraz  spotkanie w Obornikach z AZS Warszawa.

Sparta: Joanna Olenderek, Dominika Walkowiak 3, Sandra Niedzielska  6,  Justyna Narożna 1, Justyna Cieśla 5, Natalia Przybysz 1, Joanna Gładecka 7,  Joanna Jarysz, Magdalena Mieńko 2.

Podobne artykuły