Skutki zimy i nadmiernej prędkości

POWIAT OBORNICKI. Zima ustępuje i chciałoby się napisać, że minęła bez szkód na drogach. Niestety, w czwartek doszło na terenie powiatu obornickiego aż do dwóch poważnychwypadków drogowych.

Pierwszy z nich wydarzył się w miejscowości Słonawy około godziny 03.30. Kierująca samochodem osobowym marki Renault Clio 33-letnia mieszkanka gminy Oborniki z nieustalonych przyczyn zjechała na lewe pobocze na prostym odcinku drogi i uderzyła prawym bokiem pojazdu w przydrożne drzewo a następnie dachowała. W wyniku zdarzenia kierująca doznała wielonarządowych obrażeń ciała i została hospitalizowana.  Wypadek wydarzył się niemal w środku nocy, znajdująca się w szoku kobieta zdołała się dotrzeć do najbliższych zabudowań, gdyż groziło jej wymrożenie.

Warto przypomnieć, że raz już doszło w tym miejscu do identycznego wypadku i nawet takim samym autem. Może warto w Słonawach nieco zwolnić?

Bez wątpienia nadmierna prędkość stała się przyczyną drugiego wypadku. Doszło do niego na drodze wojewódzkiej nr 178, w miejscowości Lipa. 

Około godziny 15.25 kierujący samochodem marki BMW 19-letni mieszkaniec powiatu obornickiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia jadącym z przeciwległego kierunku samo- chodem marki Volkswagen Golf kierowanym przez 58-letniego mężczyznę, także mieszkańca powiatu obornickiego. 

W wyniku zdarzenia 19-latek doznał złamania obojczyka, natomiast 56-letnia pasażerka Golfa ma połamane żebra. Oboje trafili do szpitala, a postępowanie w obydwóch przypadkach prowadzi policja w Obornikach. 

Podobne artykuły