Ruukki zwolni 150 osób

OBORNIKI. Wygląda na to, że światowy kryzys nie ominął Obornik. Spośród 555 zatrudnionych w obornickim oddziale Ruukki z pracy odejdzie 155 osób. Zwolnienia obejmą wszystkie działy firmy: zarówno z administrację, jak i produkcję. Jak zapewnia rzecznik Ruukki – wszystkie osoby odchodzące z firmy otrzymają wszystkie przewidziane prawem świadczenia.

Fińska spółka Ruukki wprowadza program Boost, który przygotowuje firmę do nowej sytuacji rynkowej. Jednym z elementów programu jest przystosowanie produkcji do obecnej liczby zamówień. Aby utrzymać konkurencyjność i długoterminowe zyski konieczna stanie się także redukcja zatrudnienia. W polskim oddziale Ruukki zmiany wprowadzane będą od początku roku w zakładzie w Obornikach.

Projekt Boost to odpowiedź Ruukki na zmiany, jakie dotknęły w minionym roku światową gospodarkę. Negatywne procesy w sposób jednoznaczny wpłynęły na branżę budowlaną.

Dalej w swym komunikacie rzecznik firmy wyjaśnia przyczyny spadku wskaźnika ekonomicznego, choć dla naszych czytelników ważniejszym będzie ich ekonomia domowa. Nie będzie bowiem łatwo znaleźć nowe miejsce pracy na rynku, który raptownie się skurczył. Profil Ruukki związany jest z budownictwem i należy do branż, które szczególnie ucierpią w skutek kryzysu. Dlatego szanse na nowe zatrudnienie dla zwolnionych 150 osób są raczej niewielkie. 

Podobnego zdania były zapewne osoby rejestrujące się jako bezrobotne w powiatowym urzędzie pracy. Takich kolejek jak obecnie, dawno tam już nie było i wszystko wskazuje na to, że przez pewien czas będzie coraz gorzej.

Podobne artykuły