Plany kanalizacyjne

ROGOŹNO. Jak już pisaliśmy w ubiegłym tygodniu w roku 2009 władze Rogoźna chcą kontynuować rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Plan zakłada kilka etapów a jego realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku. 

Za 700 tys. złotych zostanie wykonana dokumentacja kanalizacji sanitarnej na odcinku Parkowo – Józefinowo oraz przygotowana dokumentacja na zadanie "Budowa kanalizacji odcinającej dopływ ścieków do Jeziora Rogozińskiego i rzeki Wełny etap II”, co oznacza kanalizowanie pozostałej części miasta. 

Rozpocznie się też rozbudowa oczyszczalni ścieków dla całej aglomeracji Rogoźna a w tym budowa nowego biobloku. Kolejne 160 tys. złotych pochłonie sama budowa separatorów na istniejących wlotach kanalizacji deszczowej. W tegorocznym budżecie znalazła się także dokumentacja techniczna budowy kolektora sanitarnego z przyłączami na ul. Polnej. 

Wymienione powyżej kwoty pokryją zaledwie koszty powstałe przed rozpoczęciem prac głównych. Te zostaną sfinansowane ze środków zewnętrznych, na które burmistrz Janus bardzo liczy i na które Rogoźno ma spore szanse. 

Podobne artykuły