Orkiestra w Połajewie

GMINA POŁAJEWO. W Połajewie zbiórka pieniędzy dla sztabu Wielkiej Orkiestry MCK w Czarnkowie rozpoczęła się o godz. 8.30. Wolontariuszki najchętniej kwestowały w okolicy kościoła po mszach świętych, w okolicach sklepów i na hali sportowej, gdzie odbywały się właśnie mecze piłki halowej. 

Chętnych na wsparcie inicjatywy Jurka Owsiaka nie brakowało. Ludzie sami podchodzili do dziewcząt wrzucając przygotowane wcześniej datki, nie trzeba było więc specjalnie zachęcać nikogo do podzielenia się przysłowiową złotówką z cierpiącymi na raka dziećmi. Niektórzy panowie sugerowali, by w przyszłych latach do pamiątkowego serduszka WOŚP dodać jeszcze symboliczny buziak. Dziewczęta zbierały pieniądze do godz. 19.00, dając możliwość wsparcia akcji tzw. śpiochom uczestniczącym w wieczornej mszy. 

Po południu mogli je spotkać również spacerowicze korzystający ze słonecznej niedzielnej pogody. Zbiórka przebiegała bez komplikacji, wszystko odbyło się w miłej atmosferze, w wytworzeniu której z pewnością pomogła promocja akcji w mediach. 

W porównaniu z innymi latami wolontariuszy było w Połajewie o połowę mniej. Do udziału w akcji zgłosiło się dziesięć uczennic gimnazjum, z czego cztery nie mogły w niedzielę kwestować z powodu grypy. 

Dziewczyny poradziły sobie świetnie, bo mimo rekordowo małej liczby kwestujących, wynik zbiórki przebił ubiegłoroczną kwotę. W tym roku z samego tylko Połajewa na konto fundacji WOŚP wpłynie ok. 2000 zł.

Podobne artykuły