Nie tylko trzej królowie

POŁAJEWO. W Święto Trzech Króli 6 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Połajewie odbył się doroczny przegląd grup kolędniczych. W tym dniu dzieci odwiedzające z kolędą domy gościnnych połajewian mogły poddać ocenie komisji swój program, stroje i rekwizyty. W jury zasiadły: dyrektor GOK-u Małgorzata Hejdysz, nauczycielka przedszkola Teresa Kita i bibliotekarka Joanna Sobkowiak. 

W rywalizacji grup kolędniczych bezkonkurencyjny okazał się zespół sześciu małych kolędników z Krosina przygo- towanych przez Danutę Grencel. Wśród postaci odtwarzanych w mini jasełkach przez dzieci byli oczywiście Józef i Maryja, pastuszkowie i dwa urocze aniołki. Wspaniale i szczegółowo wykonane stroje, bogac- two rekwizytów i ciekawy program (znalazły się w nim również kolędy w różnych językach) sprawiły, że występ zebrał zasłużone brawa jurorek. 

Zwycięska grupa w okresie trzech króli zbierała w rodzinnym Krosinie datki na dzieci z krajów trzeciego świata, wpisując się tym w tradycję kolędników misyjnych. Do Połajewa dzieci z opiekunami przyjechały specjalnie i okazało się że było warto. Sześcioro dzieci z grupy kolędniczej z Krosina zostanie nagrodzonych podczas IX Spotkań Kolędników-Dudziarzy, już w niedzielę 18. stycznia w Połajewie. 

Podobne artykuły