Wysokie osiągnięcia i wysokie nagrody dla obornickich sportowców za 2008 rok

OBORNIKI. Na początku jesieni starosta obornicki wyróżnił medalistkę turnieju karate pomijając jednocześnie jej kolegę, który na tych samych zawodach zdobył to samo trofeum i stanął na tym samym podiom. Jednie nie chodził do tej samej szkoły powiatowej co karateczka, lecz do gimnazjum podległego gminie. 

Ta oczywista dyskryminacja stała się impulsem dla władz Oborniki i rady miejskiej by ustanowić nagrody dla tych mistrzów sportu, którzy swymi wysokimi osiągnięciami sportowymi w roku 2008. na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej sławili Ziemię Obornicką. 

Rozpoczęto zbierać wnioski bez ograniczenia do jakiej kto uczęszcza szkoły a komisja w składzie Henryk Łukaszewski, Waldemar Cyranek i Edward Mączyński 12 grudnia rozpatrzyła je i przyznała nagrody. 

Ogółem wpłynęło 30 wniosków o przyznanie nagród dla zawodników i drużyn spełniających warunki uchwały rady miejskiej w Obornikach oraz posiadających zameldowanie na terenie gminy Oborniki. 

Komisja przyznała nagrody pieniężne niżej wymienionym zawodnikom a podczas ceremonii wręczania burmistrz Obornik powiedziała: dzięki wam Oborniki są znane nie tylko w Polsce ale i w Europie. Gratuluję i życzę dalszego zapału do osiągania sukcesów. Chcę zwrócić uwagę, że w naszej gminie mamy różnorodny sport z wielkimi sukcesami. Rzadko jest tak w innych gminach, że ta różnorodność jest tak duża. Najczęściej jest jedna dyscyplina z sukcesami i niewiele poza nią się dzieje. 

Rydzewska przyznała, że stan taki jak w Obornikach jest pewnym problemem dla władz miasta, które zamiast przeznaczyć pieniądze na sport jednemu klubowi, muszą je dzielić sprawiedliwie pomiędzy wiele klubów. Co roku gmina podnosi jednak kwotę, która jest do dyspozycji klubów, a Anna Rydzewska namawiała, by dobrze się przygotować do konkursu na rok 2009. 

Nowością było nie tylko wyróżnienie najlepszych, ale także wysokość nagród. Nie poprzestano na dyplomach i pamiątkowych plakietkach. Sportowcy otrzymali nagrody pieniężne w kwotach, które zostaną w ich pamięci i staną się zachętą dla innych. 

W sali sesyjnej, w uroczystej oprawie nagrody odebrali:

1. UKS Tenisa Stołowego Oborniki, V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju im. A. Grubby, 2200,00 zł

2. Olga Chmielewska Obornicki Klub Karate, I miejsce w Mistrzostwach Polski w Karate kata, 2000,00 zł

3. Wojciech Bloch, wicemistrz Polski w karate kata 1900,00 zł

4. Paweł Grześkowiak Obornicki Klub Karate, V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w kumite, 1600,00 zł

5. Jerzy Grześkowiak, V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w karate kumite, 1600,00 zł

6. Grzegorz Gawroński, zwycięzca Polonia Cup 2008 w golfie 1500,00 zł

7. Adam Kowalczuk OSL Oborniki, III miejsce w Mikrolotowym Pucharze Polski w klasie WL l, 1300,00 zł

8. Tomasz Mikołajczak OSL Oborniki, VI miejsce w Mikrolotowym Pucharze Polski,  1000,00 zł

9. Igor Kwiatkowski UKS „Trójka" Oborniki, VI miejsce w korespondencyjnych Mistrzostwach Polski na 100 metrów, 1000,00 zł

10. OTS Motoklub Oborniki, III miejsce w klasyfikacji klubowych Mistrzostw Polski Quadów Cuntry Cross, 4600,00 zł

11. Kamila Bracikowska I miejsce w Mistrzostwach Europy w karate kumite, 3000,00 zł

12. Romuald i Henryk Ruks OSL Oborniki, drużynowe wicemistrzostwo Europy mikroloty klasyczne, 6800,00 zł

13. Szymon Przymusiński OTS Motoklub Oborniki, V miejsce w Mistrzostwach Cuntry Cross Junior, 1600,00 zł

14. Janusz Wolniewicz, IV miejsce w Mistrzostwach Polski „Masters" na 800 metrów styl dowolny, 1200,00 zł

Po ceremonii wręczenia nagród, której fragmenty można zobaczyć na naszej stronie www.oborniki.com.pl, można było porozmawiać i podzielić się wrażeniami. Pani prezes UKS „Trójka" nie kryła dumy ze swych młodych pływaków. 

Nie mniej był dumny z osiągnięć córki prezes OKK Paweł Chmielewski a mama Kamili Bracikowskiej przyznała, że nagroda przyda się na kontynuację sportowej drogi córki. Na koniec wszyscy stanęli do wspólnej fotografii.

Podobne artykuły