Rekordowe inwestycje burmistrza Janusa

ROGOŹNO. Pod koniec minionego roku został uchwalony budżet Rogoźna na rok 2009. Nie obyło się jak zwykle bez ingerencji w ów budżet grupy radnych pod wodzą Renaty Tomaszewskiej. Najważniejsze jednak jest to, że w nowym budżecie aż 8 mln złotych przeznaczono na inwestycje.

Gmina nie ma takich środków, wiec trzeba będzie sięgnąć po kolejny kredyt. Będą z niego finansowane głównie takie zadania, jak budowa nowego biobloku w rogozińskiej oczyszczalni ścieków, budowa 13 separatorów na ujściu kanalizacji deszczowej do rzeki a także przebudowa ulic i budowa chodników. 

Konieczna jest też kontynuacja kanalizowania reszty Rogoźna. Na ten cel burmistrz Bogusław Janus chce uzyskać 37 milionową pomoc z zewnątrz, w tym 25 mln złotych z Unii Europejskiej. Gdyby się to powiodło, a są znaczne szanse powodzenia, Rogoźno odcięłoby raz na zawsze dopływ ścieków do jeziora i Wełny. 

Na koniec warto donieść, że klimat ostatniej w tym roku sesji był ciepły a nawet momentami radosny. Przewodząca opozycji Renata Tomaszewska nie szczędziła burmistrzowi miłych słów. Jeśli wziąć to za dobry omen, rok bieżący może być rokiem twórczej współpracy. 

Podobne artykuły