Dziewiętnasta ulica

OBORNIKI. Wodna była ostatnią,  zarazem dziewiętnastą przebudowaną w 2008 roku obornicką ulicą. Były z nią zawsze kłopoty, bo różnica poziomów na długości nieco ponad 200 metrów ulicy jest znaczna. Po każdej ulewie rwąca woda wymywała Wodną, żłobiąc w niej głębokie bruzdy. 

Teraz ulica została trwale utwardzona betonową kostką. Kolorowe pasy wyznaczyły ciąg pieszy a na końcu Widnej wybudowano osadnik piaskowy chroniący Wartę przed bezpośrednim spływem wód opadowych do rzeki. Jest tam też spory plac do zawracania, ponieważ Wodna jest ulicą bez przejazdu. 

Zbliżająca się zima poganiała drogowców a ulewne deszcze nieco opóźniły termin oddania Wodnej do użytku. Nastąpiło to ostatecznie 29 grudnia, przy wciąż jeszcze trwających pracach wykończeniowych. Prezes firmy wykounującej drogę Przemysław Mączyński obiecał szybko dokończyć roboty, a ich dobrą jakość potwierdził inspektor nadzoru Zdzisław Solis. Podczas symbolicznego odbioru władzom Obornik za przebudowę ulicy podziękował w imieniu mieszkańców Włodzimierz Janasek.

Wodna choć jest ulica boczną stanowi jedyny dojazd do nadwarciańskiego ośrodka firmy Guma, bardzo często odwiedzanego przez liczne grupy oborniczan. Ponadto jest to jeden z niewielu dojazdów do rzeki. By ograniczyć na niej ruch ustawiono ograniczenie wjazdu do 10 ton. 

Podobne artykuły