Połajewscy seniorzy podzielili się opłatkiem

POŁAJEWO. W czwartek 18. grudnia w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury w Połajewie odbyło się spotkanie opłatkowe osób zrzeszonych w gminnym kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. 

Na to wyjątkowe zebranie koła przybyło 82 seniorów z całego terenu gminy Połajewo. W świąteczny i uroczysty klimat spotkania wprowadziły połajewskich emerytów dzieci ze szkoły podstawowej. W ich wykonaniu można było obejrzeć jasełka, w których oprócz tradycyjnych świątecznych motywów pojawiły się postacie z bajek składające życzenia nowo narodzonemu Dzieciąteczku. Przedstawienie bardzo się podobało, tym bardziej, że na scenie prezentowały się wnuczęta kilkorga z widzów, a zapatrzeni dziadkowie podziwiali talent aktorski odziedziczony zapewne po starszym pokoleniu. 

Po występach najmłodszych przyszedł czas na życzenia. Najpierw złożyła je w imieniu zarządu przewodnicząca koła Kazimiera Nowaczyk. Wiele miłych słów płynących prosto z serca ociepliło atmosferę, a członkowie koła postanowili podzielić się świątecznym nastrojem z innymi. Przyszedł czas na składanie życzeń i łamanie się opłatkiem, co czyniono chętnie i z nieukrywanym wzruszeniem. Najchętniej życzono sobie pociechy z wnucząt oraz zdrowia, które z perspektywy lat i doświadczeń życiowych okazuje się największą wartością. 

Zanim emeryci zasiedli do poczęstunku, na scenie pojawiła się kolejna tego dnia niespodzianka, a był nią występ młodzieży z miejscowej kapeli dudziarskiej. Śliczne skrzypaczki w towarzystwie młodego dudziarza zaprezentowały tradycyjne polskie kolędy i już za chwilę cała sala nuciła znane i śpiewane raz w roku melodie. 

Po występie dudziarzy seniorzy nieco pobiesiadowali przy ciepłej kiełbasce, później przy aromatycznej kawie. Wspólnym rozmowom nie było końca, chętnie śpiewano też kolędy, a na organach przygrywała emerytowana dyrektor GOK-u Grażyna Kuliberda, prywatnie również aktywna członkini koła. Spotkanie opłatkowe trwało kilka godzin wypełnionych rozmową, śpiewem, wspomnieniami, zadumą – tym wszystkim, co najcenniejsze w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. 

Podobne artykuły