Zimnego badania nad Powstaniem

RYCZYWÓŁ. W środę w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole odbyło się spotkanie z historykiem Robertem Zimnym, współautorem książki „Powstańcy Wielkopolscy”. Jego wizyta związana była z obchodami 90 rocznicy Powstania Wielko- polskiego. Organizatorem była biblioteka publiczna w Ryczywole. 

W spotkaniu uczestniczyło 38 osób, w tym osoby które udzieliły wywiadu panu Zimnemu do biogramów powstańców wielkopolskich pochodzących z Ryczywołu. Biblioteka Publiczna wysłała do tych osób zaproszenia.

Historyka powitała kierowniczka biblioteki Aldona Janc. Robert Zimny przedstawił historię Powstania Wielkopolskiego, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu obornickiego. Opowiedział też jaki był udział ryczywolan w powstaniu. W swojej prezentacji pokazała zdjęcia Ryczywołu z okresu powstania i fotografie Powstańców Wielkopolskich z Ryczywołu. 

Zaproszony gość nawiązał również do ulicy 6 stycznia w Ryczywole, która otrzymała nazwę na pamiątkę wyzwolenia w czasie Powstania Wielkopolskiego. W swojej wypowiedzi zaznaczył, że nadal prowadzi badania i jest dopiero w połowie swojej drogi badawczej. 

Podobne artykuły