Sukces tancerzy

MIKOŁAJKI. Już po raz kolejny mieliśmy okazję  przekonać się, że reprezentanci Szkoły Ruchu i Tańca z Obornik stanęli na wysokości zadania. 10-14 grudnia byli wśród najlepszych zespołów tanecznych z Polski i Europy  na Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Mikołajkach, który odbywał się w hotelu Gołębiewski.

Równolegle odbywały się także mistrzostwa świata w technice modern i jazz zarówno w kategorii dzieci, młodzieży i dorosłych.  W tym roku na festiwalu brało udział aż 17 państw. 

Tym razem w Mikołajkach Szkołę Ruchu i Tańca reprezentowała grupa ISKIERKI oraz wybrani zawodnicy z grupy FANTAZJA. Oborniccy zawodnicy dzielnie stawili czoło zawodnikom z innych państw i uzyskali doskonałe jak na 53 duety z Europy V miejsce – Kasia i Mateusz Markiewicz w duetach hip-hop powyżej lat 15, oraz IV miejsce dla ISKIEREK w formacji hip-hop do lat 15. Prawdziwym sukcesem było II miejsce Kasi Markiewicz i VII miejsce Marty Stroińskiej w solo hip-hop do lat 15 a wystąpiło w tej grupie aż 115 zawodników z całej Europy. 

Nie mniejszym sukcesem było VII miejsce Mateusza Markiewicza w kategorii solo hip-hop mężczyzn. W Mikołajkach po raz pierwszy odważyły się zatańczyć hip-hop solo Oliwia Dominik, Konstancja Gorączniak i Angelika Szudrowicz. Należą się im wielkie brawa, ponieważ także zajęły całkiem zadowalające miejsca. 

Podobne artykuły