Jasełka na osiedlu

OBORNIKI. Aby tradycji stało się zadość cała  społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 4 spotkała się w sobotę  na tradycyjnych  jasełkach. 

Uroczystość rozpoczął anioł, który przy zgaszonych światłach zwiastował światu wesołą nowinę. Po kilku chwilach rozbłysła gwiazda betlejemska, a pasterze zgromadzili się wokół płonącego ogniska. Wreszcie pojawili się Józef, Maryja, Trzej Królowie oraz pozostali aniołowie. 

W te ważne role wcielili się z dużym powodzeniem uczniowie  klasy piątej i szóstej. Wystąpiły trzy chóry anielskie: Gimnazjum nr 1 pod batutą Justyny Mroczkiewicz, mieszany chór podstawówki i gimnazjum, w którym utalentowana młodzież wykazała się umiejętnością gry na gitarach, oraz przesympatyczny chór piątoklasistek. Wystąpił również aniołek solo, a była nim Maja Nogalska z klasy czwartej. Dużym talentem muzycznym wykazali się uczniowie grający na instrumencie klawiszowym – Magda Błaszków z klasy 4 i Hubert Jóźwiak, uczeń klasy pierwszej. Na flażoletach zagrali uczniowie klasy 3A  pod kierunkiem Wiolety Krupki. 

Niebywałą radość zgromadzonej licznie publiczności sprawił występ najmłodszych wykonawców – uczniów "zerówki" i klasy pierwszej, którzy z wielkim zapałem i ogromnym zaangażowaniem wyśpiewali i wypowiedzieli swoje kwestie. Poza szerokimi uśmiechami wśród słuchających, u niejednego pojawiła się również łezka w oku.  

Cały ten piękny i wzruszający spektakl przygotowały Katarzyna Siwicka-Jóźwiak i Małgorzata Podlecka. Piękne  dekoracje wykonała Ilona Górniak.  Wszystko można obejrzeć na filmach zamieszczonych w Telewizji Obornickiej, na stronie www.tv.oborniki.com.pl.

Podobne artykuły