Dzień Patrona w Objezierzu

OBJEZIERZE. W piątek w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza odbył się uroczysty Dzień Patrona.

Obok zaproszonych przedstawicieli władz spostrzegliśmy ks. proboszcza G.Piotrowskiego oraz jego poprzednika ks. W. Napierałę, jak również gości specjalnych  z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu. Jak przystało na przedświąteczny czas, każdy z wchodzących gości dostał pięknie zapakowany, z dołączonymi życzeniami, piernik wypieczony przez uczniów szkoły.

Roman Ostrowski przypomniał osiągnięcia i sukcesy uczniów szkoły. Swoje wystąpienie zakończył słowami: w  nowy rok 2009 wkraczamy więc z optymizmem mając nadzieję, że także dalsze lata będą dla naszej szkoły pomyślne. Po wręczeniu nagród i wyróżnień nastąpiła część artystyczna, podczas której jak zwykle pięknie zaprezentował się zespół folklorystyczny. Do słów ballady "Pani zabija Pana", w dowcipny sposób uczniowie przedstawili w kilku scenkach współczesną interpretację tego utworu.

Wielki aplauz zbudziło pojawienie się postaci znanych z programów telewizyjnych, naśladowanych przez występujących na scenie uczniów. Na zakończenie zaproszeni goście zostali ugoszczeni w objezierskim pałacu wyśmienitymi ciastami własnej produkcji i przełamali się opłatkiem.

Podobne artykuły