Dzieci mówią stop uzależnieniom

OBORNIKI. Niedawno anonsowaliśmy na naszych łamach konkurs plastyczny o nazwie  „Stop uzależnieniom”, wymyślony i zorganizowany w rekordowo krótkim czasie przed dwoje młodych policjantów zajmujących się na co dzień – najogólniej mówiąc – prewencją nieletnich.

Katarzyna Szrama i Marcin Marcinkowski zaprosili do udziału w nim uczniów klas IV, V, VI ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Oborniki. Młodzi plastycy przedstawili w swoich pracach problem uzależnień. 

Dwanaście najlepszych prac trafiło do kalendarza, którego hasło przewodnie brzmi – „dzieci mówią stop uzależnieniom”. Głównym celem akcji było zapobieganie takim zjawiskom, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, a kalendarz wydany siłami Komendy Powiatowej Policji w Obornikach oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Obornikach, będzie o tym przypominał. 

16 grudnia w gościnnych murach biblioteki publicznej odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu. Nagrody laureatom wręczali naczelnik wydziału prewencji komendy wojewódzkiej policji w Poznaniu – Łukasz Bąk, który przybył na uroczystość pomimo urlopu oraz komendant obornickiej policji Wojciech Spychała, w asyście wiceburmistrza Bogdana Bukowskiego, przedstawicielki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Grażyny Urbaniak oraz naczelnika sekcji prewencji i ruchu drogowego komendy powiatowej policji w Obornikach, Arkadiusza Bukow- skiego. 

Nie było najlepszych i gorszych. Były poszczególne miesiące i dedykowane im obrazki. Ich autorami są PATRYK OLSZEWSKI (Szkoła Podstawowa w Rożnowie), OLIWIA WENCEL (Szkoła Podstawowa w Objezierzu), MICHAŁ WASYNIAK (Szkoła Podstawowa w Kiszewie,) HONORATA NAPARTY (Szkoła Podstawowa w Rożnowie), PATRYCJA PERLICJAN (Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach), PAULINA CYPLIK (Szkoła Podstawowa nr 3 w Obornikach), IZABELA BROMBER (Szkoła Podstawowa w Maniewie), PATRYCJA WOJCIECHOWSKA (Szkoła Podstawowa w Objezierzu), MAJA STOŁOWSKA (Szkoła Podstawowa nr 4 w Obornikach), MATEUSZ SZRAMA (Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach) i GRZEGORZ SZULCZYŃSKI (Szkoła Podstawowa w Kowanówku).

Ich oryginalne prace można obejrzeć na wystawie w Bibliotece Publicznej jeszcze przez styczeń.  Dzieci, których prace nie trafiły do kalendarza, także otrzymały gratulacje oraz słodycze. 

Sierżant Marcin Marcinkowski – także przerwał dla dzieci urlop – przyznał, że takich akcji  jak ta z kalendarzem nie da się przecenić. Pewne wartości wpajane i dobrze przemyślane będą przewodnikiem na przyszłość. 

Podsumowując spotkanie Bogdan Bukowski obiecał dzieciom, że i on przemyśli w czasie świąt, jakby się pożegnać ze swoim uzależnieniem. 

Podobne artykuły