Z narkotykami w BMW

OBORNIKI. W minionym tygodniu policjanci sekcji kryminalnej zatrzymali mieszkańca Obornik, który posiadał przy sobie narkotyki. W trakcie patrolowania miasta zauważyli pojazd marki BMW, którego kierowca jeździł po ulicach najwyraźniej bez celu. Funkcjonariusze sprawdzili numer rejestracyjny pojazdu w bazie danych i okazało się, że ma tablice od zupełnie innego samochodu. 

W końcu, po kilkunastu minutach obserwacji, policjanci zatrzymali BMW do kontroli. W trakcie legitymowania 24-letni kierowca zatrzymanego samochodu zachowywał się bardzo nerwowo. To dało podstawę do poddania go szczegółowej i dokładnej kontroli osobistej.  Bardzo szybko okazało się, że nerwowy kierowca posiadał przy sobie 14 woreczków strunowych z amfetaminą oraz dwa woreczki z marihuaną. 

Zatrzymanemu 24-latkowi – po wykonaniu niezbędnych czynności – przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających. Następnie doprowadzono go do prokuratury, gdzie wobec podejrzewanego prokurator rejonowy zastosował zabezpieczenie w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 3000 zł. 

Ruszyło postępowanie w trakcie którego ustalono, iż mężczyzna ten był już w przeszłości karany za posiadanie narkotyków, a to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat trzech. 

Tym razem sąd może okazać się bardziej surowym niż poprzednio, gdyż zatrzymany działał w ramach recydywy.  

Podobne artykuły