Kolędnicy w Popówku

POPÓWKO. W ubiegły piątek odbył się w świetlicy wiejskiej w Popówku V Przegląd zespołów kolędniczych. Był to pokaz wyjątkowo barwny i pełen ruchu zaskakujący co raz doskonałością pomysłów reżyserskich i choreograficznych. 

Komisja oceniająca miała z tym nie lada problem, bowiem nie było mowy o wygranych czy przegranych. Nie miała też najmniejszych wątpliwości, że pierwsze wyróżnienie otrzyma szkoła w Chrustowie za wykorzystanie ludowości i tradycji w połączeniu z interesującą oprawą muzyczną. Nie tylko dzieci były wspaniałe ale i ich nauczycielka Wioleta Borkowicz. 

Razem z nimi błysnęła talentem aktorskim i wyjątkowym humorem. Płynnie prowadziła swą grupę jednocześnie bawiąc się przy tym  doskonale. Efekty tego można obejrzeć na naszej stronie internetowej www.tv.oborniki.com.pl w TV Oborniki. 

Drugie wyróżnienie otrzymała szkoła w Mrowienie,  za szczególne zwrócenie uwagi na tradycję przeniesiona do dnia teraźniejszego. Trzecie wyróżnienie otrzymała szkoła w Rożnowie za niebywałe zaangażowanie dzieci oraz ich przepiękne stroje. Wreszcie ostatenie, czwarte wyróżnienie otrzymała szkoła w Sycynie za interesujące wartości muzyczne.

Były tez wyróżnienia indywidualne a otrzymała je Eliza Kamińska za rolę anioła, a Marysia Kiejnich z Mrowina za rolę matki. Za walory artystyczne, wszechstronność i rolę chłopca otrzymał Marcin Bunalski z Chrustowa. Za brawurowo zagraną rolę nauczycielki wyróżnienie otrzymała Wioleta Borkowicz ze szkoły w Chrustowie. Dwa wyróżnienia otrzymali dwaj bracia ze szkoły w Sycynie – Patryk Król za rolę diabełka i Dominik Król za rolę niedźwiadka.

Specjalnymi gośćmi przeglądu byli oborniccy poeci Barbara Zielińska i Henryk Wojtysiak, którzy zaprezentowali własne utwory o tematyce bożonarodzeniowej.

Jeżeli dodamy do tego wszystkiego bardzo serdeczny klimat i liczne smakołyki świąteczne na stołach to obraz będzie pełniejszy. 

Podobne artykuły