Elektrośmieci

POŁAJEWO. Kilkadziesiąt elewizorów – unimorów, rubinów i radzieckich – elektronów wylądowało w śmieciach a dokładniej w kontenerze zbierającym zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne. W całej gminie od rana trwała druga w tym roku zbiórka przechodzonego i przeoglądanego sprzętu.

Mimo deszczowej aury w każdej z trzech miejscowości pojawiali się przedstawiciele rodzin z reklamówkami, bagażnikami a nawet przyczepkami wypełnionymi różnego rodzaju sprzętem. Od 8 do 10 elektrośmieci zbierano w Tarnówku, później akcję przeprowadzono w Krosinie, a ostatnim przystankiem było Połajewo. Tu już od południa na placu targowym oczekiwało kilka samochodów z przyczepkami. Stopniowo przybywali kolejni mieszkańcy ze sprzętami, po które stało się w minionej epoce w długich kolejkach. W kontenerze lądowały telewizory w stylowych drewnianych obudowach, lodówki, wspominane z sentymentem pierwsze w życiu odkurzacze, nie brakowało niepotrzebnego sprzętu komputerowego, baterii, kaset VHS a także urządzeń gospodarstwa domowego. 

Zebrano 4 tony 800 kg eletrośmieci, co przebiło o prawie dwie tomy wynik pierwszej zbiórki. W domach zrobiło się więcej miejsca na nowe sprzęty, więc pomysłów na gwiazdkowe prezenty pewnie nie brakuje. 

Domowe zakamarki mogą zacząć już wypróżniać mieszkańcy gminy Ryczywół. Firma zbierająca elektrośmieci  planuje tu zbiórkę sprzętu w sobotę 10 stycznia w następujących miejscowościach Skrzetuszu, Nininie i Lipie.    

Podobne artykuły