Bloch trzeci w Europie

LONDYN, OBORNIKI. Mistrzostwa Europy w karate, które odbyły się w dniach 21-23 listopad w Londynie zakończyły się olbrzymim sukcesem Wojciecha Blocha z Obornickiego Klubu Karate.

W zawodach wystartowało aż 270 zawodników z 26 państw. W pierwszym dniu odbyły się eliminacje w konkurencjach indywidualnych w których Wojtek pokonał kolejno Niemca Haasa, Austriaka Klausbergera i Anglika Price’a. W półfinałowych walkach zwyciężył jednogłośnie z Hiszpanem i Portugalczykiem. W sobotę odbył się finał w którym polski zawodnik zajął czwarte, najbardziej pechowe dla sportowca miejsce – przegrywając brązowy medal zaledwie o 0,1 punktu.

Niepowodzenie w startach indywidualnych Wojtek powetował sobie jednak w walkach drużynowych. Wystąpił w nich z kolegami z reprezentacji w składzie – Łukasz Kuzemko i Paweł Bombolewski. Polacy w eliminacjach odprawiali kolejno rywali z Hiszpanii, Niemiec i Anglii, by w finale nieznacznie przegrać z drużyną Włoch i Austrii. Ostatecznie zdobyli brązowy medal.

Następne wielkie wyzwanie to przyszłoroczne mistrzostwa świata, które odbędą się we wrześniu w Meksyku. Obornicki zawodnik już w styczniu zaczyna przygotowania do tych prestiżowych zawodów. Jak twierdzi – moim celem jest tylko mistrzostwo świata.

Obornicki Klub Karate gratulując Wojtkowi również i tą drogą sukcesu zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 5 lat na zajęcia ogólnorozwojowe z elementami karate połączone z nauką języka angielskiego, które prowadzone są przez obornickiego mistrza. Treningi odbywają się  w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach w poniedziałki i środy o godzinie 17.