Biesiada jesienna

POŁAJEWO. Dzieci z przedszkola publicznego uroczyście pożegnały jesień na zorganizowanym przez opiekunów i dyrekcję spotkaniu, które odbyło się jeszcze w listopadzie. Na jesienną biesiadę przybyły przedszkolaki z Połajewa, Boruszyna, Młynkowa i Krosina wraz z wychowawczyniami i licznym gronem mam. 

Uroczystość rozpoczęły powitania każdej z grup dzieci specjalnie przygotowanymi na tę okoliczność okrzykami o tematyce jesiennej. Można się z nich było dowiedzieć, że  Krosin lubi jesień i dlatego radość niesie, a zerówka jak jesień kolorowa do biesiady jest gotowa. 

Każdy z oddziałów przygotował krótką część artystyczna w postaci piosenki, mini inscenizacji, muzycznej zabawy, czy wierszyka, każdy występ okraszony był odpowiednią dozą rekwizytów, ujmującej gry aktorskiej, spontaniczności i właściwego dzieciom wdzięku. W przerwie między kolejnymi prezentacjami dzieci wzięły udział w aktywizującej zabawie ruchowej i poczęstowały się jesiennymi jabłuszkami, pieczołowicie krojonymi przez niezwykle pomocne mamy prze- dszkolaków. 

Na zakończenie to właśnie one zamieniły się rolami ze swoimi dziećmi i wkroczyły na scenę. W ich wykonaniu można było zobaczyć pokaz jesiennych kapeluszy, istnych perełek rękodzieła, wykonanych z wykorzystaniem darów jesieni. Dzieciom najbardziej przypadł do gustu kapelusz z figurkami zwierzątek, choć trzeba przyznać, że wszystkie nakrycia głowy były przepiękne i widać było, że panie włożyły w swoje prace wiele serca. Ostatnimi punktami spotkania było pożegnanie pani Jesieni i wspólne oglądanie wystawy jesiennych kapeluszy. 

Podobne artykuły