Bajeczkowe Mikołajki

OBORNIKI. Tradycją przedszkola nr 1 Bajeczka jest dobra zabawa połączona z jak najszerszym poznawaniem otaczającego świata. Przykładem może być mikołajkowy wieczór, który dzieci z grup starszych spędziły w swym przedszkolu. 

Po posiłku udały się wraz z opiekunkami na rynek by wziąć tam udział w imprezie mikołajkowej. Śpiewały i zatańczyły a po występach i dobrej zabawie ruszyły szukać św. Mikołaja, Nie było go jednak w markecie ni na dworcu. Nie znalazły go na żadnej z obornickich ulic. Wróciły więc do przedszkola by tam poszukać. 

Aby miały go jednak czym podjąć wzięły się do pieczenia pierniczków oraz przygotowały przepiękne ozdoby choinkowe. Przygotowały też prezenty dla niezamożnych dzieci, by je nimi obdarować. Upominki i słodycze zbierały przez cały miniony tydzień. Po pracy, uzbrojone w latarki zeszły do piwnic. Tam wreszcie znalazły Mikołaja a on je pięknie obdarował paczkami. 

Nim się udały jednak na spoczynek, stoczyły przedtem bitwę na poduszki. Następnego dnia zaraz po śniadaniu dzieci poszły zanieść paczki do pobliskiego kościoła a tam sam zostały obdarowane. Było wiele radości i wspólne kolędowania z księżmi. Do domów wróciły pełne wrażeń. To były niezapomniane Mikołajki. 

Podobne artykuły