Pojawią się tablice z ostrzeżeniem

OBORNIKI. Specjaliści twierdzą, że monitoring miasta zniechęca do bezprawnych zachowań i burzenia ładu. Dobrze jest więc by o monitoringu wiedziało jak najwięcej osób. 

Niebawem przy wjazdach do Obornik ukażą się tablice z informacją – a może ostrzeżeniem –  „miasto monitorowane”. Zapytany o tablice wiceburmistrz Bogdan Bukowski zapewnił nas – złożyliśmy już zlecenie na wykonanie odpowiednich tablic a ponadto jesteśmy w trakcie załatwiania pozwoleń na ich ustawienie wszędzie tam, gdzie doga nie należy do gminy.  

Z tezą, iż nie sposób przecenić monitoringu zgodził się komendant policji Wojciech Spychała. Na dowód szybko wyliczył ujawnione zdarzenia i to tylko z ostatniego okresu czasu. – Dzięki kamerom ujęliśmy sprawców sześciu bójek. Zatrzymaliśmy dwóch nietrzeźwych kierowców. Interweniowaliśmy w 25 przypadkach spożywania alkoholu w miejscu zabronionym. Znamy winnych 27 przypadków przejazdu przez "mały most" samochodem o niedozwolonym tonażu. Za nieprawidłowe parkowanie tylko przy ulicy Piłsudskiego wystawiliśmy 21 mandatów a za przejazd na czerwonym świetle na skrzyżowaniu 11 listopada z Lipową – 18. 

To dopiero początek. Choć wielu osobom może się wydawać, że im się coś udało, niebawem okaże się, że to tylko opóźnienie z powodu wielości takich spraw. 

Podobne artykuły