Obornickie czynsze mocno w górę

OBORNIKI. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radni zaakceptowali znacznie wyższe stawki czynszów za lokale mieszkalne. Podwyżka sięgnie nawet 50%. – Dlaczego nagle aż tak wysoko – pytała Liczak i sama odpowiedziała – pytałam prezesa PGKiM a on mi wyjaśnił, „nie podnosiliśmy systematyczni co roku, bo panie u mnie by miały z tym mnóstwo papierków”.  Tymczasem one są od tego jak… i mają to robić. 

Stawka bazowa wyniesie od nowego roku 4,50 zł za metr kwadratowy i zostanie zmniejszana w przypadku niewygód w lokalach, takich jak suterena, brak toalety czy ogrzewania itp. Skrócono też termin wypowiedzenia umowy najmu do 3 miesięcy. Stawka za metr mieszkania z zasobów gminnych będzie rosła nadal i w roku 2012 ma wynieść 5,10. 

Wojciech Pawlik zaproponował, by podnosić proporcjonalnie co roku stawki tak, aby w 2012 roku dojść do owych 5,10 za metr kwadratowy. Jego wniosek nie znalazł poparcia. Na wzrost stawek czynszowych ma wpływ starzejąca się substancja, wymagająca coraz wyższych nakładów a także i to, że cześć lokatorów w ogóle nie płaci.  

Ostatecznie radni poparli nową uchwałę dziesięcioma głosami, sześciu było przeciw a dwóch się wstrzymało. O tym, jak radny Cyranek skomentował głosowanie piszemy obok. 

Podobne artykuły