Mikołajki na osiedlu

OBORNIKI. W  spotkaniu ze świetym Mikokołajem w szkole podstawowej nr 4 na Osiedlu Leśnym wzięły udział wszystkie dzieci, od przemiłych przedszkolaków począwszy, na sześcioklasistach skończywszy.

Przed pojawieniem się Mikołaja klasa IIIb pod kierunkiem Magdy Mierzbiczach przedstawiła wesołe mikołajkowe przedstawienie, zakończone radosnym tańcem. W tym dniu zgodnie z tradycją większość dzieci miała na głowach czerwone czapeczki. Kolor ten był dominującym kolorem w tym dniu. Nauczyciele włączyli się również do zabawy i każdy miał na sobie czerwony element, a na czas lekcji przywdziewał czerwoną czapeczkę.

W końcu ku radości dzieci zjawił się przeuroczy i wesoły święty Mikołaj, który swoim wystąpieniem co rusz wywoływał salwy śmiechu wśród małej publiczności. Jak co roku w te rolę wcielił się Marek Arciszewski. Nie obyło się bez prezentów, były wśród nich miedzy innymi srebrne lub złoty aniołki-bombki, które niewątpliwie będą w tym roku wisiały na niejednej obornickiej choince. Przy wtórze radosnej muzyki, po odjeździe Mikołaja, który dostał pilny telefon, dzieci rozeszły się do klas.

Podobne artykuły