Historia jednego obrazu

KOWANÓWKO. Dawid Dopieralski jest uczniem Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Osiemnastolatek od wielu lat jest przywiązany do wózka i ze względu na swoją niepełnosprawność wiele wysiłku wkłada w namalowanie każdej kreski. Dawid wziął w maju udział w konkursie plastycznym „Najpiękniejsze zakątki powiatu obornickiego”, który promował głównie kamienice i kościoły. Organizatorem konkursu była jego szkoła a on zajął w nim pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. 

Podczas wystawy pokonkursowej, która odbyła się w bibliotece publicznej w Obornikach, Anna Rydzewska podziwiając obrazy wykonane różnymi technikami płaskimi przez uczniów naszego powiatu zatrzymała się przed pracą Dawida. Zapytała, czy po ekspozycji mogłaby otrzymać dzieło chłopca przedstawiające kamienice na obornickim rynku. Pomysłodawczynie i organizatorki projektu E. Rzeska-Kamińska i A. Radzińska przekazały na ręce pani burmistrz wskazaną pracę, która obecnie zdobi wnętrze urzędu miejskiego w Obornikach. 

To jednak nie koniec tej historii. 27 listopada w ZSS w Kowanówku nastąpiło niezwykłe spotkanie burmistrz Anny Rydzewskiej z Dawidem Dopieralskim. W drodze rewanżu za ciekawy obraz pani burmistrz podarowała mu w prezencie radiomagnetofon i książkę o gołębiach, ponieważ pasją Dawida są te właśnie ptaki. Jak powiedziała Anna Rydzewska – ten dzielny młody człowiek otrzymał prezent za swój talent, upór w tworzeniu i z okazji 18-tych urodzin, które niedawno obchodził. 

Dawid Dopieralski nie krył wzruszenia i radości, że miał niezwykłą możliwość poznania osobiście burmistrz Obornik a zarazem osoby która tak wysoko oceniła jego umiejętności. 

Podobne artykuły