Edukacja maluszków

OBORNIKI. W ostatnich dniach listopada jak i w pierwszych dniach grudnia odbyły się w Obornikach trzydniowe szkolenia dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych z powiatu obornickiego, szamotulskiego i wągrowieckiego. Tematem szkoleń prowadzonych przez Elżbietę Pauszek była realizacja projektu MEN „Diagnoza z zastosowaniem skali gotowości pięciolatka oraz wspomaganie dzieci pięcioletnich w osiągnięciu gotowości do podjęcia nauki w szkole”. 

Pani Elżbieta, na co dzień dyrektor przedszkola nr 4 w Obornikach,  szkoliła się sama w MEN jako jeden z 12 liderów województwa Wielkopolskiego. Swą wiedzę przekazała 58 nauczycielkom z trzech powiatów. Znacznym utrudnieniem mogło być używanie co pewien czas trybu przypuszczającego, gdy mówiła – „o ile rząd to wprowadzi” lub „gdy ministerstwo to zatwierdzi”. 

Tak czy inaczej, znaczne grono pedagogów ma już wiedzę na temat przyszłości edukacyjnej pięciolatków. Elżbieta Pauszek po zakończeniu szkoleń szybko wróciła do swego przedszkola, bo jak powiedziała  – bardzo już tęsknię za moimi maluszkami.  

Podobne artykuły