Postój na budowach

GMINA OBORNIKI. Choć czasem widać jakiś ruch na budowie szkoły w Chrustowie, to nie jest on twórczy a wręcz  destrukcyjny. Firma Proinwest rozbiera źle położony strop nad częścią nowego budynku. To właśnie ten strop, niezgodny z oczekiwaniami projektanta oraz, jak zapewnia Jacek Glapiak z urzędu miejskiego, także sztuką budowlaną, stał się jedną z przyczyn zerwania umowy z firmą Proinwest na rozbudowę szkoły. Anna Rydzewska poinformowała, że jest już przygotowany kolejny przetarg na wykonawcę tej potrzebnej inwestycji. Szanse na jej zakończenie przez rozpoczęciem nowego roku szkolnego zmalały, choć wciąż są jeszcze realne. 

Jak usłyszeliśmy w ratuszu, najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci i trudno się z tym zdaniem nie zgodzić. 

Nieco inne zdarzenia stały się powodem zerwania umowy na remont przedszkola nr 3. Właściciel firmy która wygrała przetarg, miast prowadzić roboty wciąż wynajdywał sposoby na podniesienie kosztów własnych i co za tym idzie na wstawianie coraz wyższych kwot w  fakturach. Wreszcie rzecz cała dojrzała do poważnej rozmowy a ta skończyła się zakończeniem współpracy. 

Burmistrz Obornik chce zaproponować nowemu wykonawcy taki system, że otrzyma on ustaloną zapłatę bez względu na kolejne „trudności”. Remont przedszkola pochłonie tak ogromne środki i nie ma powodu, by je jeszcze powiększać. Tu też terminem zakończenia prac ma być początek nowego roku szkolnego.   

Podobne artykuły