Łukowo ma nowego sołtysa

ŁUKOWO. Po rezygnacji Adama Stańko z funkcji sołtysa, mieszkańcy wsi Łukowo przystąpili do wyboru jego następcy. We wsi zaczęły funkcjonować trzy nieoficjalne frakcje a każda z nich miała swego kandydata lub kandydatkę. To pewna nowość, gdyż od niedawna we wsiach zaczęły rządzić panie i to bardzo często zdecydowanie efektywniej od swych poprzedników płci męskiej. Podobnie też było w Łukowie, gdzie 27 listopada wybory zdecydowanie wygrała pani Aneta Cholewo. 

Mieszkanka popegeerowskiego bloku po raz pierwszy podjęła się działalności samorządowej. Nie ma doświadczenia ale chce zmian. Chcą ich także mieszkańcy Łukowa. Chcieliby utwardzenia drogi z Łukowa do Szymankowa, poprawy oświetlenia czy dokończenia gazyfikacji. Te i podobne propozycje padały podczas zebrania wiejskiego, które poprowadził Andrzej Ilski. 

Do wyborów na nowego sołtysa przystąpiły trzy osoby. Głosowało 53 mieszkańców Łukowa. Jedna z kandydatek otrzymała  12 głosów poparcia i drugi kandydat otrzymał 16 głosów. Aneta Cholewo uzyskała poparcie 23 wyborców co dało jej pewne zwycięstwo.  

Podobne artykuły