Na obornickim rynku w 30 lat po wyborze Jana Pawła II

OBORNIKI. Blisko 2 tysiące osób wypełniło w połowie obornicki rynek w środowy, ciepły wieczór. Okazją do uroczystej Mszy, którą koncelebrowało siedmiu kapłanów z miejscowych parafii, była wigilia 30 rocznicy wyboru na tron piotrowy Jana Pawła II. Nie zabrakło władz miasta i gminy,  przedstawicieli wielu organizacji czy szkół z pocztami sztandarowymi.  Harcerze, stojący na warcie z pochodniami wokół pomnika papieża, pod którym wierni położyli kilkaset zniczy, tworzyli atmosferę pełną zadumy i wzruszenia. Mszę odprawiono w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji Karola Wołtyły.

Podczas kazania dziekan obornicki, ks. Józef Kamzol podkreślił, że Jan Paweł II zadziwiał i porywał świat dzięki swoim wszechstronnym uzdolnieniom i Bożej Łasce. Dlatego przeszedł dobrze czyniąc przez niełatwe lata swojego życia. 16 października 1976 roku rozpoczął się niezwykły pontyfikat. Współtworzył rzeczywistość polityczną, zmieniając oblicze ziemi. Z czasem zdobył entuzjazm i uwielbienie.  I tak pozostało do dnia dzisiejszego, chociaż już trzy lata minęły, odkąd Piotr wyszedł z łodzi i poszedł do Jezusa. A gdy schorowany kończył swoje doczesne życie, cały świat wiedział, że nie umiera, ale idzie do domu Ojca. 

W czasie Mszy jedna z harcerek stojących na warcie wokół pomnika Jana Pawła II, tak nieszczęśliwie straciła przytomność, że uderzyła głową o bruk obornickiego rynku. Została zabrana przez pogotowie do szpitala. Dziewczynie nic poważnego się nie stało.

Podobne artykuły