Kolejny tytuł Olgi

OBORNIKI, KALISZ. Ostatnie tygodnie były dla Olgi Chmielewskiej z Obornickiego Klubu Karate bardzo pracowite. Doskonała  karateczka po raz kolejny pokazała klasę, zdobywając tytuł mistrzyni Polski. 

4 października na mistrzostwa Polski w karate zjechała do Kalisza czołówka zawodników. Obornicki Klub Karate reprezentowali Oskar Hildebrandt, Paweł i Jerzy Grześkowiakowie oraz wcześniej wymieniona Olga Chmielewska. Zawodniczka ta w kategorii kumite okazała się bezkonkurencyjna. Pokonała wszystkie swoje rówieśniczki, w tym obecną Mistrzynię Świata i zdobyła pierwsze miejsce.  Kolejny sukces przyniósł jej start w konkurencji kata. Po trudnych zmaganiach uplasowała się na trzeciej pozycji, zgarniając brąz. Klubowi koledzy Olgi zaliczyli również udane starty. W konkurencji kumite Paweł wywalczył 4 miejsce, natomiast Oskar szóste. 

Olga 2 tygodnie wcześniej wystąpiła również w pucharze Polski w karate, który odbył się w Stargardzie Szczecińskim. Przywiozła stamtąd dwa złote medale. Z pomocą firmy IMC Michał Ciesiółka jeździła na liczne zgrupowania i obozy, na których zdobyła tak wysoką formę. Oborniccy zawodnicy wiele zawdzięczają też swojemu trenerowi Jarosławowi Kucowi, który w ich przygotowania włożył sporo wysiłku. 

Obornickiemu Klubowi Karate należy pogratulować dobrej pracy i życzyć kolejnych sukcesów.

Podobne artykuły