Gęba przedszkolakom

POŁAJEWO. Dzieci z grupy teatralnej Gęba przy Gminnym Ośrodku Kultury w Połajewie zagrały z powodzeniem dla dzieci z wszystkich oddziałów miejscowego przedszkola. Spektakl „Baśń o Gizeldzie”, w wykonaniu swojskiej Gęby wygrał obecnością dużej liczby małych aktorów, z którymi inne dzieci łatwiej się identyfikują, bajkową scenografią i pięknymi kostiumami. 

Wprowadzeniem do baśni była piosenka Był sobie król w wykonaniu zaprzyjaźnionej z grupą Klaudii Jur z klasy I, absolwentki połajewskiego przedszkola. I choć występ przed przedszkolakami jawił się małym aktorom z Gęby, jako przysłowiowa bułka z masłem, kilku z nich zjadła na scenie trema. Przedstawienie jednak obroniło się i mali aktorzy już otrzymali zamówienie na kolejny występ, tym razem dla dzieci z klas I-III z pobliskiego Krosina i Tarnówka. 

Na zakończenie występu dzieci wciągnęły do wspólnej zabawy publiczność i wszyscy razem odtańczyli powracający w wielkim stylu hit Urszuli Dudziak Papay’a Dance. Dyrektor przedszkola Ewa Pawlęty podziękowała małym aktorom za ich grę, każdy z nich otrzymał słodki upominek i indywidualną pochwałę. Instruktorka grupy Miłosława Nowicka została obdarowana przepięknym bukietem kwiatów. 

Podobne artykuły