Dzień seniora w Ryczywole

RYCZYWÓŁ. Ryczywolscy seniorzy niezwykle uroczyście uczcili swoje święto. Światowy Dzień Seniora przypadający na 9 października, gminne koło Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów obchodziło dwa dni później, w sobotę 11 października. Z tej okazji zorganizowano spotkanie koła w gościnnych progach przepięknej nowoczesnej szkoły podstawowej. W szkolnej przestronnej świetlicy znalazło się miejsce dla kilkudziesięciu osób w jesieni życia, pełnych werwy i życiowego optymizmu, skorych do zabawy i wspólnych przygód. Tacy są właśnie członkowie koła, organizacji działającej wprawdzie od niedawna, bo od pięciu lat, ale za to niezwykle popularnej wśród osób, które zakończyły pracę zawodową. Obecnym przewodniczącym zarządu gminnego w Ryczywole jest Ryszard Kienitz. 

By świętować wspólnie z kołem do szkoły przybyli zaproszeni goście: poseł Stanisław Stec, przedstawiciele związku emerytóww Obornikach i Rogoźnie, wójt Jerzy Gacek i przewodniczący rady Maciej Nowicki. Spotkanie rozpoczęło się częścią oficjalną przy wspólnej kawie, podczas której nie zabrakło życzeń i miłych słów skierowanych ze strony zarządu, jak i gości do uczestników biesiady. Wręczono również wyróżnienia najbardziej aktywnym seniorom. Znalazł się czas i na sprawy organizacyjne, omówienie wyjazdu do teatru muzycznego i spotkania z okazji Andrzejek. 

Gorące brawa zebrały popisy wokalne pięciu pań z koła śpiewaczego Ryczywolanki. Mini koncert Ryczywolanek, składający się z piosenek biesiadnych, był wstępem do wspaniałej zabawy członków koła, którym umiejętności tanecznych na parkiecie dzieci i wnuczęta mogą tylko zazdrościć. 

Podczas spotkania zaproszeni goście zwiedzili budynek szkoły podstawowej. I choć ryczywolscy emeryci wspominali o konieczności posiadania własnego lokum, uśmiechając się przy tym do władz samorządowych, przyjemnie było spędzić czas w nowoczesnych i pełnych udogodnień wnętrzach nowo wybudowanej szkoły, która jest teraz wizytówką Ryczywołu. 

Posilone wspólną kolacją pary zawirowały na parkiecie w rytmie znanych i wciąż zielonych przebojów muzyki rozrywkowej, a spotkanie trwało i trwało, bo przecież kto jak kto, ale emeryci spieszyć się już nie muszą.  

Podobne artykuły