22 października pierwsza eksmisja

GMINA OBORNIKI. Swego czasu pisaliśmy o problemie z osobami, które bezpłatnie zajmują mieszkania należące do gminy. Wśród rekordzistów są tacy, których zaległości czynszowe dawno przekroczyły kwotę 20 tysięcy złotych. Jeżeli z jakichś przyczyn taką osobę nie stać nawet na niski czynsz, może ona liczyć na pomoc opieki socjalnej. Ta w ramach dodatku mieszkaniowego pokrywa wartość czynszu. 

Są jednak przypadki, gdy lokatorów stać na czynsz, ale go z upiorem nie płacą. Wówczas władze gminy mają możliwość przenieść takiego dłużnika do lokalu o niższym standardzie.  Przykładem takiej sytuacji może być sytuacja Magdaleny R., zamieszkującej w mieszkaniu gminnym w Wargowie. W budynku, w którym mieszka, niemal nikt nie płaci terminowo czynszu. Większość mocno z nim zalega, ale pani R. bije wszelkie rekordy. Od dnia objęcia mieszkania nie zapłaciła jeszcze ani złotówki za przestronny lokal z wszelkimi wygodami. Jej zaległość wobec gminy należy do rekordowych. 

Zaproponowano jej inny lokal o znacznie niższym standardzie i najniższym czynszu, ale się nie zgodziła. W tej sytuacji magistrat podjął decyzję o formalnej eksmisji. Komornik wyznaczył ją na dzień 22 października. Na miejscu będą czuwać, prócz straży miejskiej, policja i pogotowie. Pracownicy PGKiM przewiozą rzeczy dłużniczki pod nowy adres a jej mieszkanie zostanie zamknięte do czasu przekazania go innej osobie. 

Jak się zdołaliśmy dowiedzieć w urzędzie miejskim, jest to początek większej akcji. Skończyła się pobłażliwość wobec lokalowych dłużników. Będziemy ich przenosić do mniejszych lokali pozbawionych wygód, by zaległości nie były aż tak dotkliwe, usłyszeliśmy od miejskich urzędników. 

Podobne artykuły