Wygrana po słabej grze

OBORNIKI. W sobotę piłkarze Sparty Oborniki zmierzyli się u siebie z drużyną Mieszka Gniezno. Początek spotkania należał do oborniczan, którzy już w 1 minucie mogli objąć prowadzenie, kiedy to Kopaniarz po podaniu Brauzy trafił z 5 metrów w bramkarza. W 4 minucie meczu Lizewicz oddaje groźny strzał, jednak bramkarz wybija na rzut rożny. W 6 minucie kolejna groźna akcja, a tym razem strzał Ratajskiego broni bramkarz. Po 10 minutach tempo gry siadło, a to przede wszystkim za sprawą gospodarzy, którzy od tego momentu grali bardzo słabo. W 21 minucie meczu pierwszy groźny strzał na bramkę Sparty oddają piłkarze Mieszka, jednak piłka po ich strzale mija bramkę Wosickiego.

Do końca pierwszej połowy gra nie ulega zmianie, zarówno Sparta jak i Mieszko grają niemrawo i ospale. Widząc słabą grę swojego zespołu trener Mariusz Drewicz decyduje się w przerwie meczu na zmiany. Początek drugiej połowy należał do Sparty. W 53 minucie meczu Brauza oddaje strzał na bramkę ale niecelny.

W 54 min meczu kibice w Obornikach doczekali się bramki. Brauza dośrodkowuje idealnie w pole karne do Florka, a ten głową pokonuje bramkarza gości. W 64 minucie oborniczanie przeprowadzają kolejną groźną akcję, niestety Daniel nie trafia w bramkę z 5 metrów. Im bliżej końca spotkania tym coraz śmielej atakowali piłkarze z Grodu Lecha. W 78 minucie goście mieli idealną sytuację na zdobycie wyrównującej bramki, na szczęcie dla gospodarzy strzał piłkarza z Gniezna z 5 metrów był niecelny. W 82 minucie spotkania dobrą akcje przeprowadzili Kamoda z Florkiem, jednak Daniel ponownie nie trafił w bramkę. Ostatecznie Sparta wygrywa z Mieszkiem 1:0, cieszą punkty jednak styl gry zdecydowanie należy poprawić przed następnym spotkaniem.

Po raz kolejny bardzo pozytywnie zaprezentował się klub kibica MKS Sparta, który cały mecz głośno dopingował piłkarzy.

Sparta: Wosicki – Gendera, Potaś, Ratajski, Smuniewski, Dachowski, Brauza (70 min. Bukowski), Szpalik, Lizewicz (46 min. Daniel), Kopaniarz (55 min. Kamoda), Florek (87 min. Cyranek). Bramka dla Sparty: 54 min. Florek