Wieczór przy akordeonie

OBORNIKI. – Międzynarodowy Dzień Muzyki zaczęto obchodzić od 1975. Pomysłodawcą ustanowienia tego dnia był Yehudi Menuhin – amerykański wirtuoz skrzypiec i wiolonczeli, genialny dyrygent i były prezydent Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą UNESCO. Takimi mniej więcej słowy Krystyna Eichler zwróciła się do swych gości, którzy jak zwykle zapełnili aż po brzegi salę w bibliotece publicznej. 

W piątkowy wieczór najważniejszymi osobami byli jednak państwo Anna i Bogdan Chołdrych. Ten ostatni jest najpopularniejszym w Obornikach i nie tylko akordeonistą. Pan Bogdan potrafi swym ciepłym głosem, delikatnie zabarwionym nieznaną tęsknotą, przenieść słuchaczy w czasie i przestrzeni na dawne kresy lub poprzez Bałkany, do kafejek i tawern, których już nie ma, a gdzie kiedyś wspólnie śpiewano piosenki. W podobną podróż muzyczną zabrał gości pani Krystyny a oni chętnie z nim podążyli. Wspólnie śpiewano piosenki znane i nieco zapomniane. Piosenki towarzyszące oborniczanom w czasach, gdy nie mieli wszechobecnej telewizji i elektronicznych odtwarzaczy. Wraz z małżonką i resztą sali śpiewał o dawnych tęsknotach i zwykłych codziennych sprawach. W niejednym oku pojawiła się łza. 

Był to kolejny wieczór muzyczny z państwem Anną i Bogdanem Hołdrych i tak jak poprzednie, był nadzwyczaj udany. Jego skromne fragmenty można obejrzeć na naszej stronie www.oborniki. com.pl.

Podobne artykuły