Uroczyste otwarcie ubikacji

KOWANÓWKO. Staraniem władz powiatu obornickiego zamiast bardzo potrzebnej windy w zespole szkół specjalnych w Kowanówku, wykonano nie mniej potrzebną ubikację.

Jak donosi rzecznik szkolny Irena Lorenc, uczniowie z Kowanówka przecięli w obecności  dyrektor Ewy Szczecińskiej wstęgę do owej toalety.   Została oddana bowiem do użytku w dzień chłopca. Znajduje się na parterze budynku szkoły. Wszyscy uczniowie bardzo cieszyli się z nowoczesnej ubikacji, w której znajduje się również kabina dla dzieci na wózkach. Koszt remontu wyniósł 25 tysięcy zł.

Tyle o ubikacji. Ta nie załatwiła niestety znacznie ważniejszego problemu. Poruszył go po raz kolejny podczas minionej sesji rady powiatu Kazimierz Zieliński. W oficjalnej interpelacji pytał: w 2006 roku w budżecie powiatu mieliśmy zabezpieczone 200 tysięcy zł na windę do Szkoły Specjalnej w Miłowodach. 100 tysięcy z powiatu i 100 tysięcy złotych z Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Minęły dwa lata od tego czasu a nauczyciele, jak wnosili dzieci na wózkach po schodach, tak nadal to robią. Jak ten stan rzeczy będzie długo trwał?

Nikt mu na to pytanie nie odpowiedział. Z wcześniejszej wypowiedzi wicestarosty Gronostaja można było wywnioskować, że wszystkie problemy szkoły specjalnej rozwiąże ubikacja.

Podobne artykuły