Tylko żółto na jedenastce

OBORNIKI. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o obietnicy włączenia sygnalizacji świetlnej na przebudowywanym odcinku jedenastki. Tymczasem światła jak pulsowały żółtym kolorem tak pulsują nadal. 

Przy odbiorze przebudowanej ulicy 11 listopada chce być osobiście dyrektor Krzysztof Gruszczyński z Krajowej Dyrekcji Dróg i Autostrad. Interesuje go zwłaszcza sygnalizacja świetlna działająca w systemie inteligentnego wyboru. 

Zeszłoponiedziałkowa próba pokazała jednak, że sygnalizacja nie działa i to w żadnym systemie. – Prawdopodobnie przy zalewaniu pętli indukcyjnych ułożonych w asfalcie, zalano ją zbyt gorącą masą i zniszczyło to izolację, lub uszkodzono ją w inny sposób – powiedział nam jeden z pracowników wykonawcy prosząc przy tym o anonimowość. 

Faktycznie na wysokości parkingu przy Kopernika znów cięto asfalt i na nowo wtapiano weń pętlę. Pracowano też na innych odcinkach i obiecane w ubiegłym tygodniu włączenie sygnalizacji spełzło jak na razie na niczym. Szczęściem pan Krzysztof Gruszczyński jest obecnie na jakimś szkoleniu, co dało chodzieskiemu Poldrogowi nieco czasu na naprawę fuszerki. 

Kiedy ostatecznie zostanie włączona sygnalizacja, tego nie warto już pisać, gdy kolejne obietnice się jakoś nie sprawdzają.

Podobne artykuły