Pozostały dwie oferty na zakup obornickiego PEC-u

OBORNIKI. Już tylko dwie firmy, a mianowicie Poznańska ENEA i fiński Fortum Heat Polska Sp. z o.o, starają się o zakup lwiej części udziałów w spółce gminnej PEC Oborniki. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że oferta tej pierwszej spółki jest wyższa a ponadto deklaruje ona, wnieść w dodatkowym  pakiecie propozycję modernizacji na swój koszt oświetlenia w całej gminie polegającą na wymianie lamp na bardziej energooszczędne.  

Podobny układ można zaobserwować w Pile, gdzie prezydent Kosmatka także sprzedaje udziały w miejskiej spółce grzewczej i także ci sami gracze zostali tam na parkiecie. 

Zapytaliśmy burmistrza Bukowskiego, ile Obornikom oferują obie spółki i jaka jest pomiędzy nimi różnica kwotowa? Odparł, że na takie pytanie nie wolno mu odpowiedzieć aż do definitywnego zakończenia negocjacji. Zapytaliśmy wobec tego, czy oferowane obecnie kwoty spełniają oczekiwania zarządu Obornik. – Nawet bardziej i to wszystko, co teraz mogę powiedzieć – usłyszeliśmy w odpowiedzi.  

Kolejne i bodaj jedno z ostatnich spotkań z przedstawicielami wymienionych spółek obyło się w miniony poniedziałek. Zbliża się zatem wielkimi krokami moment sfinalizowania sprzedaży udziałów w PEC.

Podobne artykuły