Dzieci w koszarach

OBJEZIERZE, POZNAŃ. 10 października uczniowie klas pierwszych ze szkoły podstawowej w Objezierzu wzięli udział w Drzwiach otwartych koszar JW 2094 Poznań- Ławica. Okazją do spotkania było Święto 76 dywizjonu rakietowego a organizatorem wyjazdu była dyrektor Kurzawa-Pabin. 

Wycieczka była dla dzieci możliwością poznania jak działa specjalistyczny sprzęt jednostki rakietowej służącego do obrony polskiego nieba. Obejrzały też pokaz tresury psów wartowniczych oraz pokaz straży pożarnej portu lotniczego Ławica. Dla maluchów było to szczególne przeżycie. Wraz z oddziałem specjalnym z pomalowanymi twarzami, w maskach przeciwgazowych i w kamizelkach kuloodpornych mogły obserwować strzelanie z prawdziwego karabinu maszynowego zainstalowanego na stanowisku ogniowym.

Uczniowie z Objezierza poznali też zasady ćwiczeń na trenarzerze broni strzeleckiej, potem rzucali granatem a na koniec, każdy miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy. Nagrodą zbyła wojskowa grochówka z kuchni polowej.

Podobne artykuły