Zaplanowano już kolejną przebudowę drogi krajowej nr 11: między Obornikami a Rożnowem oraz między Bogdanowem a Świerkówkami

GMINA OBORNIKI. Zakończono właśnie wszelkie prace nad projektem o nazwie „Uspokojenie ruchu na odcinku drogi nr S-11”. Zarządca Dróg Krajowych zaplanował przedłużenie ciągu wysepek i dodatkowych pasów ruchu, od ronda w Obornikach aż do końca wsi Rożnowo. Kolejne wysepki rozdzielające jezdnię oraz dogodne zjazdy na dodatkowe pasy ruchu powstaną przy ulicach: Miłowody, Przyjaciół Dzieci, Sosnowej a ponadto przy ulicy Dworcowej w Rożnowie. Tam też zaplanowano sygnalizację świetlną połączoną z nowym i bezpiecznym przejściem dla pieszych. 

– Planowaliśmy rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku, ale nagły skok cen w drogownictwie nam na to nie pozwolił i musieliśmy przenieść prace na rok 2009. Taką zapowiedź usłyszeliśmy w Zarządzie Dróg Krajowych i Autostrad. 

Na nasze pytanie o plany dotyczące uspokojenia ruchu na wysokości wsi Bogdanowo, o co wielokrotnie postulował sołtys Andrzej Majkowski usłyszeliśmy, że taki plan jest i będzie realizowany, ale jako kolejne zadanie po uspokojeniu ruchu na odcinku północnym licząc od Obornik. 

Wysepki spowalniające i dodatkowe trzecie pasy zostaną wybudowane od Obornik do końca Świerkówek. Ten ciąg należy do szczególnie niebezpiecznych i uspokojenie na nim ruchu drogowego będzie traktowane jako priorytet. 

Podobne artykuły