III liga piłki nożnej: Promień – Sparta 1:1

OPALENICA. W sobotnie popołudnie piłkarze Sparty Oborniki zmierzyli się na wyjeździe z Promieniem Opalenica. Obie drużyny stworzyły niezłe widowisko, niestety dla Sparty zakończone remisem mimo, iż miała szczególnie w drugiej połowie klika stuprocentowych sytuacji. 

Spotkanie groźniej rozpoczęli gospodarze i już w 3 minucie meczu Wosicki broni strzał napastnika Promienia. W 8 minucie meczu bramkarz Sparty wybija piłkę do przodu, gdzie głową przedłuża ją Florek, a Błędkowski wpada w pole karne i pokonuje bramkarza Promienia. Po utracie bramki piłkarze Promienia rzucili się do odrabiania strat. W 14 minucie po groźnej kontrze piłkę na rzut rożny wybija Potaś.

W 18 minucie meczu Promieni dwukrotnie pod rząd wykonuje rzuty rożne. W 22 minucie groźnie kontruje Sparta, jednak piłka po strzale Potasia minimalnie mija bramkę. W 34 minucie obrońcy Sparty zatrzymują groźną akcję Promienia. W 42 minucie meczu strzał Florka, po dobrym dośrodkowaniu Błędkowskiego broni bramkarz. 

W drugiej połowie oba zespoły grają dużo odważniej, W 57 minucie meczu Daniel ma doskonałą okazję do podwyższenia wyniku, jednak piłkę z linii wybijają obrońcy. W 62 minucie meczu drugą żółtą kartkę za dyskusję z sędzią otrzymuje Koschakow i gospodarze grają w dziesiątkę. W 76 minucie  obrona Sparty trochę zaspała, a gospodarze wyrównali. Pierwszy strzał obronił jeszcze Wosicki, ale przy dobitce był bez szans. Od tego momentu Spartanie rzucili się do zdecydowanych ataków. W 77 minucie meczu piłka po strzale Florka trafia w poprzeczkę. W 80 minucie meczu Lizewicz ogrywa obrońcę gospodarzy ale piłka zamiast w bramce ląduje na słupku. W 81 minucie meczu po rzucie rożnym ponownie Florek trafia w poprzeczkę. 

Mimo ciągłych ataków Sparcie nie udaje się strzelić zwycięskiej bramki i mimo dobrej gry muszą zadowolić się remisem. Brawa za postawę na boisku i walkę przez 90 minut. Warto również dodać, że sędzia główny tego spotkania wyrzucił z ławki trenerskiej Jurija Szatałowa, za dyskusje i wyzwiska pod adresem sędziów.

Sparta: Wosicki – Jujeczka, Potaś, Ratajski, Smuniewski, Daniel (67 min. Kopaniarz), Dachowski, Brauza, Szpalik, Błędkowski (75 min. Lizewicz), Florek (85 min. Bukowski). Bramka dla Sparty 8 min. Błędkowski. Żółte kartki dla Sparty: 63 min. Szpalik, 69 min. Dachowski, 90 min. Brauza.

Podobne artykuły