50-lecie par małżeńskich

POŁAJEWO. Jest już tradycją, że pary małżeńskie z gminy Połajewo, które obchodzą Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego spotykają się raz w roku w urzędzie gminy na uroczystości dekoracji medalem prezydenta RP.

W tym roku ten ważny dla zasłużonych małżonków dzień przypadł na piątek 4 października. W sali sesyjnej zasiedli Stanisław i Helena Pilarczykowie z Połajewa, Jan i Janina Poznaniowie z Połajewa, Edward i Maria Miklejewscy z Boruszyna, Zygmunt i Bernadeta Stroińscy z Boruszyna, Zygmunt i Aniela Szefer z Boruszyna, Florian i Leokadia Bednarek z Młynkowa oraz Mieczysław i Irena Grot z Młynkowa. Złote gody w tym roku obchodzą również Zygmunt i Krystyna Srokowie z Młynkowa, którzy nie mogli przybyć na piątkową uroczystość do urzędu gminy. 

Małżonków przywitała Młodzieżowa Kapela Dudziarska z Połajewa w osobach skrzypaczki Moniki Hempe i dudziarza Daniela Rembacza.  Aktu dekoracji dokonał wójt S.Pochyluk, każdej z par osobno gratulując i życząc kolejnych równie udanych wspólnych lat. Małżonkowie obdarowani zostali kwiatami i życzeniami, a głośne „sto lat” wybrzmiało przy dźwiękach dud i skrzypiec. Jubilaci świętowali w urzędzie gminy blisko dwie godziny, nie spiesząc się w tym dniu do domów, gdyż, jak wiadomo – szczęśliwi czasu nie liczą. 

Podobne artykuły