Udany rewanż Obornik z Koninem

OBORNIKI. W sobotę piłkarze Sparty Oborniki zmierzyli się u siebie z drużyną Górnika Konin. Był to rewanż za głośny mecz barażowy z 31 maja. Tym razem obeszło się bez burd i rozróby. 

Mecz może nie był porywającym widowiskiem, ale 3 punkty zostały w Obornikach- twierdzi oficjalny portal klubu. Oba zespoły rozpoczęły mecz bardzo spokojnie, Górnik wyraźnie ustawiony był defensywnie i nastawił się na grę z kontry. Sparta nie potrafiła sobie poradzić z defensywa gości. 

W 8 minucie meczu Sparta miała dobra sytuacje po rzucie rożnym. Dwie minuty później dobrą akcję przeprowadził Kopaniarz, jednak trafił w obrońcę. Z biegiem czasu goście widząc słabą postawę Sparty zaczęli coraz groźniej atakować.

W 30 minucie meczu Florek strzelił po podaniu Brauzy, jednak trafił w obrońcę. Do końca pierwszej połowy żaden z zespołów nie potrafił zagrozić bramce. W drugiej połowie, Sparta nadal walczyła, ale nie potrafiła przejść dobrze ustawionej obrony gości. W 53 minucie Brauza strzelił na bramkę, ale niecelnie. Widząc co się dzieje na boisku trener Mariusz Drewicz zdecydował się na kolejne zmiany. W 73 minucie Błędkowski zastępuje na boisku Brauze. Jak się okazało jego wejście było dobrym posunięciem. W 85 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Bukowski, zagrał w pole karne, piłkę głową uderzył Florek, a do bramki wbił ją Błędkowski. 

Skład Sparty: Wosicki – Gendera (60 min Dachowski), Potaś, Jujeczka, Smuniewski, Daniel, Brauza (73 min Błędkowski), Ratajski, Kamoda (46 min Lizewicz), Kopaniarz (62 min Bukowski), Florek. 

Bramka dla Sparty: 84 min – Błędkowski. Fragmenty drugiej połowy wraz z bramką można obejrzeć w Telewizji Obornickiej na stronach www.oborniki.com.pl

Podobne artykuły