Pijacka napaść przed wiejskim sklepem – padł strzał z pistoletu

KOWANÓWKO. W centralnym miejscu Kowanówka znajduje się świetlica wiejska i sąsiadujący z nią sklep. Przed sklepem niemal zawsze ktoś popołudniu sączy piwko lub inny alkohol. W niemal każdy weekend na stopniach sklepu stoi grono podpitych mężczyzn, nierzadko w towarzystwie młodych dziewczyn, zaczepiając przechodniów, gorsząc i niepokojąc. 

Gdy w minioną sobotę w świetlicy wiejskiej odbywało się spotkanie emerytów, jeden z mieszkańców Kowanówka widząc rozstawione przed sklepem butelki piwa zwrócił uwagę pijącym, by przeszli w bardziej dyskretne miejsce, bo w sali są starsi ludzie i będą się bali wyjść. 

Reakcją na zwróconą uwagę, była agresja i atak jednego z pijących. Doszło do szarpaniny a obserwująca to grupa stawała się coraz bardziej napastliwa. 

Broniący się przed nagłym atakiem mieszkaniec Kowanówka sięgnął po broń i oddał w górę strzał ostrzegawczy, co ostatecznie uspokoiło sytuację. Napastnik i gapie zabrali swe napoje i uciekli.  

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ostrzegli panie sprzedające w sklepie, że wystąpią o odebranie właścicielowi sklepu pozwolenia na napoje alkoholowe. To jedyny sposób, by w centralne miejsce Kowanówka powrócił wreszcie ład i spokój.

Podobne artykuły