Kolejne połajewskie inwestycje

POŁAJEWO. Dobiegły końca prace nad budową kolektora sanitarnego w ciągu ulicy Parkowej w Połajewie. Oznacza to, że kolejny odcinek miejscowości został skanalizowany, a do sieci kanalizacyjnej podłączone zostały kolejne obiekty. Kanalizacja ciągnięta była od ulicy Pakowej zlokalizowanej obok pierwszego stawu przy parku krajobrazowym, aż do samego parku. 

Przyłączono budynki mieszkalne zlokalizowane tuż przy samym parku a także nowo wybudowaną szatnię sportową oddaną do użytku z końcem wakacji. Nowy obiekt powstał na miejscu starej szatni, jest większy i jest dostosowany do współczesnych standardów, również pod względem wymogów sanitarnych. Znajdują się w nim dwie szatnie z natryskami, kuchnia i pokój sędziowski z toaletami. Z tego względu pociągnięcie kanalizacji właśnie do szatni było sprawą konieczną, tym bardziej, że obiekt jest często eksploatowany nie tylko przez piłkarzy działającego prężnie LKS Płomień Połajewo. 

Możliwość przyłączenia do kanalizacji ma też obecny właściciel gorzelni mieszczącej się przy wejściu do parku. W budynku planowane są według wszelkich przesłanek wielkie remonty i podobno ma tam powstać ekskluzywna restauracja. Co z tego wyjdzie – nie wiadomo, bo na razie uprzątnięto wnętrze obiektu z gruzu, zaprzestano również skupowania złomu, z czego gorzelnia przez ostatnie lata była w Połajewie znana. Wszystko zależy od właściciela i jego pomysłu na ten ciekawy postindustrialny obiekt. Na wiosnę ruszą za to na pewno kolejne prace inwestycyjne gminy, tym razem jednak nie związane z kanalizacją a z przebudową dróg. 

Do końca czerwca 2009 roku modernizacji mają zostać poddane ulice Jasna i Gajowa położone na tzw. połajewskich „górach”. Prace mają objąć rozbiórkę dotychczasowej nawierzchni wraz z krawężnikami oraz wykonanie nowej nawierzchni z betonowej kostki brukowej. Do tego ustawione zostaną krawężniki i betonowe obrzeża. Nareszcie mieszkańcy tych dróg nie będą załamywać rąk podczas deszczowej pory, gdy woda i błoto spływające z wyżej położonych dróg zalewa ich piwnice i podtapia ogródki. 

Podobne artykuły