Berlinga dołączyła do ulic już przebudowanych

OBORNIKI. Tak wiele jest obecnie budowanych w Obornikach ulic i chodników, że zastanawialiśmy się nad wyodrębnieniem specjalnej strony poświeconej tylko tej tematyce. Kolejną ulicę oddano do użytku w środę 24 września. Ulica Berlinga, bo o niej tu mowa, leży na obornickim osiedlu Bielawy w części zwanej nieformalnie generalską. Piaszczysta i często z powodu podmokłego gruntu zalewana wodą, była utrapieniem jej mieszkańców. Wreszcie została wyrównana i utwardzona betonową kostką. 

Środkiem pieszo-jezdni lekko zagłębiono kanalik odbierający nadmiar wody. Mały ruch na tej ulicy nie wymagał osobno chodników. Drogę przebudowywało Przedsiębiorstwo Usług Wielobranżowych "Bimex" z siedzibą w Rudzie, znane z solidności i dobrego tempa. Można to poznać choćby po równo ułożonym bruku. 

Berlinga jest kolejną utwardzoną drogą w tym roku na osiedlu Bielawy. W najbliższej przyszłości będą tam przebudowywane kolejne ulice. Uroczystego odbioru Belinga dokonała Anna Rydzewska ze swymi zastępcami Henrykiem Łukaszewskim i Bogdanem Bukowskim, który na ten szczególny moment przerwał urlop wypoczynkowy.

Podobne artykuły