Piękna kobieta i młodzi twórcy

MANIEWO, OBORNIKI. Czyż może być temat wdzięczniejszy niż kobieta od zawsze tajemnicza i piękna? Zajęła się nim właśnie grupka młodych zapaleńców organizując imprezę pod nazwą „Kobieta na przestrzeni wieków w twórczości młodych artystów”.  Korzystając z uprzejmości i inicjatywy sołtys Maniewa Janiny Boruckiej, chcą w tamtejszym domu kultury zaprezentować pokaz cząstki tego wszystkiego co wiąże się z pięknem i z kobietą. 

Będzie kiermasz książek i recital skrzypcowy Martyny Magdziarz. Krawiec artysta – Patryk Wyrembek przygotował wspaniały pokaz strojów a prezentować je będą modelki – amatorki z Maniewa, Obornik i Poznania. Fryzurami i podkreśleniem urody modelek zajęła się Anna Mainert – Barnaś. Ewa Kaczmarek z pracowni AFFABRE i Ewelina Alkowska zaprezentują styl kolonialny w modzie. Pomysły pani Ewy nie mają sobie równych, więc może to być arcyciekawe przeżycie. 

Aby było jeszcze ładniej i jeszcze bardziej kobieco, Iwona Markiewicz zaproponuje układy taneczne swej grupy baletowej a Joanna Napierała Tomasz Kowalczyk prowadzący znaną w mieście kwiaciarnię na obornickim rynku umają to wszystko kwieciem. Będzie też interesująca wystawa fotografii. Całość zapowiada się bardzo barwnie i ciekawie a celem projektu jest prezentacja oraz propagowanie młodych twórców. 

Impreza pod patronatem urzędu miejskiego jest w całości finansowana przez jej organizatorów. W Maniewie zagości wieczorem 28 września a 4 października o godzinie 19:00 w Obornickim Ośrodku Kultury. Tam też można nabywać na nią bilety. Są one dostępne również w Centrum Urody „ANNA” przy ulicy Armii Poznań 37 w Obornikach. 

Jest to ciekawa inicjatywa otwierająca tegoroczny sezon imprez artystycznych i należy mieć nadzieję, że znajdzie ona liczną publiczność, bo trudno przecież o bardziej wdzięczny temat niż „kobieta piękna od zawsze”. Fragmenty pokazu będzie też można obejrzeć na naszej stronie www.oborniki.com.pl.  

Podobne artykuły